Aktualności

Kochane dzieciaki ja Wróbelek Elemelek mówię, że to już czas pożegnać nam rok szkolny 2021/2022.

 

”Tak niedawno żeśmy się spotkali

a już pożegnania nadszedł czas

tyleśmy ze sobą przeżywali

a dziś już wspomnienia łączą nas”

 

Ale nie martwcie się, cieszcie się latem i swobodą, lodami i pluskiem rzek, szumem drzew i jazdą na rowerze, rolkach i deskorolkach, leniuchowaniem na trawie, wędrówkami po szlakach, jedzeniem waty… i wieloma przyjemnościami wakacyjnymi, ja też odlatuję, by nabrać sił. Widzimy się we wrześni!!!!!!!!!!!

Wróbelek Elemelek

Od 1 lipca witamy wakacje ☀️

Życzymy, aby ten czas był bezpieczny, radosny i pogodny!

Widzimy się niebawem 😊

Spotkanie z Matyldą Młocką w Summer Books

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Matyldą Młocką, autorką książki „Ucieczki Malwiny”.

O książce:

„Nie mogłam być kolejną nosicielką kukułczych jaj” – przeczytała w jednym z dzienników napisanych przez siostrę jej biologicznej matki. To zdanie nie dawało jej spokoju.

Malwina. Dziennikarka. Mieszkanka dużego miasta. Zwyczajna kobieta, której się wydaje, że jest nadzwyczajna. Ma męża, prestiżową pracę, dobry samochód, pieniądze, dwie przyjaciółki i dwie duże wady: nie chce mieć dzieci i pragnie być wolna. Chciałaby rozstać się z mężem, ale brak jej odwagi. Dlatego czuje się oszukana, gdy to on podejmuje decyzję, informując ją o zdradzie. Dla Malwiny zaczyna się nowy rozdział. Po prostu żyje. Aż do momentu, w którym pośrodku dużego sklepu spożywczego zadaje sobie pytanie: Czy mi kompletnie odbiło? I w tym samym sklepie znajduje odpowiedź: Odbiło mi.

A los zdecyduje, że jej życie zostanie zdeterminowane nie przez to, co ma, ale przez to, czego jej brak.

17 lipca (niedziela), godzina 16:00

Summer Books (letnia biblioteka przy Stawach Walczewskiego)

Realizacja projektu odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje. Edycja 2022.

Partner strategiczny projektu: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim

Patronat medialny: Radio BogoriaGrodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne BogoriaPrzegląd Regionalny

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1672311379789393/?ref=newsfeed 

Informacje na stronie www: https://biblioteka.grodzisk.pl/spotkanie-z-matylda-mlocka-w-summer-books/

Szanowni Rodzice!

Bardzo serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie podczas korowodu z okazji 500-lecia naszego miasta. Bez Was nie byłoby to tak wyjątkowe wydarzenie 💚💚💚

Szanowni Państwo!

Summer Books już działa! Zapraszamy do letniej biblioteki, plenerowej filii Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, na Stawach Walczewskiego. Zapraszamy w każdy weekend w godzinach 12:00-20:00 po dobrą książkę, na animacje dla dzieci i czas wolny spędzony na leżaku. Na bieżąco informować będę o zaplanowanych wydarzeniach. Zachęcam do odwiedzania letniej biblioteki i pomoc w jej promocji.

Zapraszamy do letniej biblioteki na Stawach Walczewskiego!

4 czerwca otworzyliśmy Summer Books, letnią filię biblioteczną przy Stawach Walczewskiego. Zapraszamy w każdy weekend w godzinach 12:00-20:00 po dobrą książkę, na animacje dla dzieci i czas wolny spędzony na leżaku.

Summer Books powstała w ramach projektu „Książka na leżaku”, który jest realizowany na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim w okresie od czerwca do początku września. Stawy Walczewskiego w okresie wakacyjnym to dla grodziszczan, mieszańców ościennych gmin i turystów „grodziskie morze”. Utworzona właśnie plenerowa biblioteka to miejsce, w którym można wypożyczać książki i czytać je na miejscu, podczas spędzania czasu na plaży. Pomysł na sezonową bibliotekę powstał po analizie działań, jakie biblioteka podejmowała w ubiegłych latach, włączając się w plenerowe wydarzenia organizowane w Grodzisku Mazowieckim. Te jednodniowe wydarzenia pokazały duże zainteresowanie ofertą biblioteki. Summer Books jest bibliotecznym punktem, który oferuje nie tylko wypożyczanie książek, ponieważ jest również przestrzenią animacyjno-kulturalną. Utworzyliśmy strefę planszówek, strefę warsztatów, animacji dla dzieci, w tym zabaw o charakterze survivalowym, międzypokoleniowym. Ponadto w projekcie realizujemy „Podwieczorek z książką” oraz spotkania autorskie.

Realizacja projektu odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje. Edycja 2022.

Summer Books działa w każdą sobotę i niedzielę od czerwca do początku września w godzinach 12:00-20:00 na Stawach Walczewskiego.

W każdą niedzielę w godzinach 14:00-16:00 zapraszamy na animacje dla dzieci.

Więcej informacji: d.olejnik@biblioteka.grodzisk.pl (pomysłodawczyni projektu), e.pierog@biblioteka.grodzisk.pl (koordynatorka projektu).

Zachęcam do oglądania i dowolnego wykorzystywania zdjęć z otwarcia Letniej Biblioteki: https://drive.google.com/drive/folders/1KGAEAX1YwYB5PlBj-u_4FLorCg8Adbvz?fbclid=IwAR3n5HIw0yUxesL-ZzrpbB_DAICH57gsqBzTXfnACqopTMY9bwhpTKSSpl0

Szanowni Rodzice!

W tym roku szkolnym nasze przedszkole pełnić będzie dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu.

W celu zgłoszenia dziecka na pobyt w przedszkolu w tym czasie  konieczne jest wysłanie maila pod adres: sekretariat@p7.grodzisk.pl z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nazwą grupy, do której uczęszcza. 

Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 maja, po tym czasie lista dzieci zapisanych na dyżur będzie zamknięta.

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do sprawdzania lokalnych wydarzeń z okazji 500-lecia Grodziska Mazowieckiego korzystając z folderu znajdującego się w linku poniżej:

FOLDER 500lat Grodziska Mazowieckiego

W załączniku do pobrania znajdują się kolorowanki, wykonane przez nauczycielki z naszego przedszkola.

Kolorowanki można wydrukować, aby dziecko mogło je kolorować w domu 😉

kolorowanki – Grodzisk Mazowiecki

Szanowni Państwo!

Nasze Przedszkole włącza się w akcję PCK OR Grodzisk Mazowiecki polegającej na pomocy osobom, które musiały opuścić Ukrainę z powodu trwającej tam wojny.

Ponadto część ze zbiórki trafi bezpośrednio do rodzin, które znalazły schronienie u osób prywatnych. Chcemy je wesprzeć w zapewnieniu podstawowych potrzeb. 

Bardzo prosimy o systematyczne uzupełnianie zapasów.

Przez najbliższe tygodnie zbieramy następujące rzeczy:

  • w dalszym ciągu: wodę, papier toaletowy, słodycze oraz koce, ale także:
  • art spożywcze: , makaron, ryż, olej, cukier, dżem, mleko uht, płatki na mleko, kasza, konserwy (mięsne, rybne, pasztety), kakao, gotowe obiady w słoikach, herbata itp
  • art. chemiczne: szampon, płyn do kąpieli, mydło, płyn do prania lub proszek, płyn do mycia naczyń itp.
  • art. przemysłowe – tylko NOWE : śpiwory, pościel, kołdry, poduszki, ręczniki itp. oraz odzież itp.
  • art dla dzieci: pampersy, chusteczki mokre, kaszki itp.
  • art opatrunkowe: gazy, plastry, bandaże.

W korytarzu ustawione są skrzynki na zbiórkę.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie! ❤❤❤

 

Szanowni Rodzice!

Chcielibyśmy poinformować o otwarciu Poradni Psychologicznej dla dzieci w Grodzisku Mazowieckim,  działającej w ramach Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.
Pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty oraz terapeuty środowiskowego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby umówić się na wizytę pacjent nie potrzebuję skierowania, należy się jedynie umówić drogą telefoniczną na odpowiedni termin spotkania. Konsultacje, poradnictwo psychologiczne i psychoterapeutyczne obejmuje dzieci do 18 roku życia, ich opiekunów oraz inne osoby ściśle związane ze środowiskiem dziecka.

 

Kontakt do placówek:

ul. 3 Maj 49, 05-825 Grodzisk Mazowiecki; tel. 22 1777833


ul. Żydowska 17/2, 05-825 Grodzisk Mazowiecki; tel. 22 1777832

 

Grodzisk Mazowiecki Ul. żydowskiego świadoma zgoda dla rodzica

Szanowni Państwo,

Z  przyjemnością  zapraszamy Państwa do korzystania z aplikacji turystycznej stworzonej przez pracowników Centrum Kultury. Aplikację można pobrać pod następującym linkiem https://www.centrumkultury.eu/poczekalnia-pkp/zwiedzaj-z-nami/pobierz-aplikacje/

Zainstalowana na urządzeniu mobilnym aplikacja umożliwia samodzielne zwiedzania Grodziska Mazowieckiego, poznawanie jego zabytków i charakterystycznych miejsc, świadczących o jego bogatej historii i rozwoju. Dostępne trasy zaopatrzone są także w warianty związane ze sposobem poruszania się, dedykowane pieszym, rowerzystom, rodzinom z małymi dziećmi czy osobom niepełnosprawnym. Trasa „szlakiem zabytków” zaopatrzona jest także w pytania (w formie quizu), sprawdzające wiedzę, spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia.

 Zachęcam do jak najczęstszych pobrań i jak najszerszego korzystania z aplikacji, życząc wszystkim jej użytkownikom jak najlepszych wrażeń, ciekawych odkryć i poczucia, że na każdym kroku czeka nas barwna, ciekawa, a przede wszystkim „nasza” historia Grodziska Mazowieckiego.

Do zobaczenia na trasie.

Z przyjemnością informujemy, iż cała kadra placówki pomyślnie przeszła szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej czego dowodem jest certyfikat zamieszczony w załączniku 🙂

certyfikat – pierwsza pomoc przedmedyczna

Skip to content