Aktualności

Szanowni Państwo,

Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia wykazał, że w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców liczba nowych zakażeń w powiecie grodziskim wyniosła 11,2. Jeszcze wczoraj wskaźnik ten wynosił 9,5. Aż 70% zakażeń z całego powiatu, dotyczy tylko gminy Grodzisk Mazowiecki. Dla porównania sąsiadujące powiaty uzyskały wyniki: 4,24 (żyrardowski), i 5,23 (pruszkowski). Tak szybki wzrost zakażonych oznacza, że nasz powiat jest drugi w kraju jeżeli chodzi o liczbę zakażeń.

W związku z utrzymującym się od kilku tygodni wzrostem zachorowań na covid-19 w gminie Grodzisk Mazowiecki muszę podjąć kroki mające na celu ograniczenie wzrostu zakażeń. Zawieszenie działalności grodziskich obiektów sportowych i kulturalnych pozwoli na zmniejszenie liczby zachorowań. Ograniczenia te będą obowiązywać od 5 marca (piątek) do 14 marca (włącznie).

W opinii specjalistów głównym źródłem rozprzestrzeniania się wirusa są kontakty osób biorących udział w różnych zajęciach i grupowych aktywnościach. Po dogłębnych konsultacjach z lekarzami oraz z dyrekcją sanepidu podjąłem decyzję o czasowym zamknięciu obiektów sportowych takich jak: basen, hale sportowe, boiska oraz kulturalnych: Ośrodek Kultury wraz z filiami, kino, świetlice wiejskie i miejskie, biblioteka publiczna oraz place zabaw.

W halach sportowych będą mogły się odbywać jedynie rozgrywki ligowe i zaplanowane turnieje. Pozostałe treningi i zajęcia dodatkowe zostają na ten czas zawieszone. Na boiskach mogą odbywać się mecze Mazowieckiego i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz wszystkie jej filie, zostaje zamknięta dla czytelników. Wszystkie materiały, które zostały wypożyczone od 1 lutego mają przedłużony termin zwrotu do 22 marca. Funkcjonowanie książkomatu oraz wrzutni pozostaje bez zmian. Usługa „Książka na telefon” dla osób 70+ oraz niepełnosprawnych będzie realizowana jak do tej pory.

Targowisko miejskie będzie działało w zaostrzonym rygorze sanitarnym. Przeprowadzane będą kontrole noszenia maseczek i przestrzegania bezpiecznej odległości.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców jestem zmuszony do podjęcia takiej decyzji. Przepraszam za utrudnienia i proszę o zrozumienie powagi sytuacji. Wierzę głęboko, że liczba zakażeń w czasie dodatkowych obostrzeń spadnie i obiekty objęte ograniczeniami będą mogły w niedługim czasie wznowić działalność. Przestrzegajmy wszystkich obostrzeń. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych.

                                                                                   Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

                                                                                               Grzegorz Benedykciński

 

Szanowni Rodzice,

jak co roku prosimy o wypełnienie odpowiedniego dokumentu, mającego na celu potwierdzenia woli kontynuacji edukacji przedszkolnej dziecka. Dokument można pobrać poniżej. 

Deklarację należy złożyć osobiście w placówce, zapoznając się uprzednio z jej treścią i właściwie uzupełniając odpowiednimi danymi.  Dokument należy dostarczyć w kopercie do 11 marca.

Prosimy pamiętać, że obowiązkowy jest podpis obojga Rodziców. W przypadku odebranych praw rodzicielskich należy wpisać w polu podpisu matki/ojca „odebrane prawa rodzicielskie” lub „brak kontaktu z matką/ojcem”.

Dziękujemy! 🙂 

 

DEKLARACJA WOLI KONTYNUACJI EDUKACJI

 

Szanowni Państwo!
Przypominamy o obowiązku każdorazowego „odbijania” karty podczas przyprowadzania i odbioru Dziecka z przedszkola. Prosimy, aby Rodzice dopilnowali również osoby upoważnione do odbioru Dziecka z placówki również, by dopełniali tego obowiązku.
Dziękujemy!
Dziękujemy za Państwa wsparcie i zachęcamy do dalszej zbiórki zużytych baterii, którą prowadzi nasze przedszkole.

Szanowni Państwo!

Gorąco zachęcamy wszystkich do aktywnego wspierania akcji charytatywnej Góra Grosza.

Prosimy o wrzucanie monet do skarbonki wystawionej w placówce.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

Drodzy Państwo!

Informujemy, iż kontynuujemy zbiórkę zużytych baterii w naszym przedszkolu we współpracy z Organizacją Odzysku REBA.

Oznaczony karton, do którego można wrzucać wszelkiego rodzaju wyczerpane baterie, znajduje się przed wejściem do placówki za kolumną.

Zachęcamy do korzystania z możliwości właściwego usuwania baterii, by wspólnie dbać o środowisko.

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na konsultacje z Wychowawczyniami. Na spotkania należy się wcześniej umówić, aby uniknąć kolejek.

Harmonogram spotkań w poszczególnych grupach:

Grupa I – każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 12:30 – 14:00 oraz 17:30 – 18:30.

Grupa II „Misie” – każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 11:30 – 17:30.

Grupa III „Żabki” – w każdy trzeci wtorek miesiąca.

Grupa IV „Słoneczka” – ostatnia środa miesiąca w godz. 16:30-17:30.

Zapraszamy!

 

Szanowni Rodzice!

Poniżej znajdują się aktualne procedury bezpieczeństwa :

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA 01.09 KORONAWIRUS

Przypominamy, iż do przedszkola mogą uczęszczać tylko zdrowe dzieci, bez objawów chorobowych. 
Prosimy pamiętać o odbijaniu karty podczas przyprowadzania
i odbierania dziecka z placówki.
Wchodząc do budynku należy zakrywać nos i usta maseczką
lub przyłbicą ochronną.

DZIĘKUJEMY!

Skip to content